Monday, August 13, 2012

Taristuseminar 2012 alustab jälle

Tere tulemast Taristuseminari blogisse!

"Klass 2012" alustab 14. septembril 15:30
Asukoht: Pelgulinna Gümnaasium

Kuidas kohale tulla:
http://www.pelgulinna.tln.edu.ee/peaveeb/index.php/esileht

Pelgulinna Slaidid:
https://docs.google.com/open?id=0B1-0pZFgjFnQZG1rZWpzYzEzQ0E

Kursuse FB pesa (võid kohata ka vanema kursuse koolikaaslasi):
https://www.facebook.com/#!/groups/156821501067525

Muu info:
Kursus hakkab toimuma reedeti (kohtume kokku 6 korda poole aasta jooksul) algusega 15:30-16:00 (külastuse kestvus 1,5-2 tundi+vestlusring).

Kursuse 2012 ainekaart:
https://docs.google.com/open?id=0B1-0pZFgjFnQa3FINDc4am1kN2c

Iga tunni lõpus antakse tähtajaga ülesanne (reflektsioon+ülesanne)
Aine eesmärk: http://taristuseminar.blogspot.com/2011/08/aine-eesmark.html
Õppetöö ja iseseisev töö: http://taristuseminar.blogspot.com/2011/08/oppetoo-ja-iseseisev-too.html
Asenduskirjandus: http://taristuseminar.blogspot.com/2011/08/asenduskirjandus.html
Hindamine: http://taristuseminar.blogspot.com/2011/08/hindamine.html

Iga kursuslane avab isikliku veebilehe/blogipesa, kus tehtud tööd on nähtavad. Samamoodi toimub kolme teise kursusekaaslase postituse kommenteerimine.

Kursus lõpeb iseseisva töö esitamisega viimasel tunnil.

Seminari ajakava:
  • 14. september 15:30 Pelgulinna Gümnaasium - kursuse sissejuhatav loeng, kursusel külastatavad kohad, tehtavad tööd, tutvumine Pelgulinna Gümnaasiumi võimalustega ning IKT kasutuspõhimõtetega.

  • 5. oktoober 16:00 Tallinna Infotehnoloogia Kolledž, Marko Puusaare pesa - robootika, IT õppelaborid (Cisco klass, videokonverentsi võimalused, meediaklassid, lahendus: digitahvel 50 euroga)
  • 2. november 14:00 (aeg muutus) Gustav Adolfi Gümnaasium, Ingrid Maadvere pesa - õpikeskkonnad, blogi kui iga õpetaja abivahend, huvitavad projektid, millega võiks tegeleda ja kus osaleda. Koolituur.
  • 16. november 16:00 Tallinna Reaalkool, Tiia Niggulis pesa - Vidinad koolis: digitahvlid (väiksed ja suured), elektrooniline teavitussüsteem, Verneri seadmed, CNC pingid 
  •  30. november 16:00 Tallinna Ülikool, Elo Sepp ja tegusad haridustehnoloogid: Tallinna Ülikooli haridustehnoloogide töö ja tegemised, ülikooli e-õppe keskese töökorraldus ja võimalused ning keskkonnad.  
  • 14. detsember 15:30 Pelgulinna Gümnaasium - kursuse kokkuvõtted ja kodutöö esitlemine teistele, kursuse tagasiside ja hindamine.

    Kohtumiseni!
    Birgy Lorenz

Tuesday, December 13, 2011

Kokkuvõte Klass 2011

Viimane kohtumine Klass 2011 toimus 9. detsembril 2011 Pelgulinna Gümnaasiumis.

Esitleti toredaid ja veel vahvamaid iseseisva töö projekte, arutati projekte puudutavate küsimuste üle.

Hinded kõikidele osalejatele jaanuaris läbi ÕIS.




Kursusel osalejad ja nende blogid:

Arkadi http://arkadiblogi.blogspot.com/
Kristi http://kristiopikeskkond.blogspot.com/
Urve http://urve55.wordpress.com/category/taristu-seminar/
Anne http://annetaristuseminar.blogspot.com/
Julia http://taristuseminaringrid.blogspot.com/
Ingrid http://taristuseminaringrid.blogspot.com/
Viive http://taristuseminar-viive.blogspot.com/
Nele http://neleht.blogspot.com/
Siret P http://sistine.wordpress.com/category/taristuseminar/
Siret L http://htsiret2011.wordpress.com/category/taristuseminar/
Elo http://elolee.wordpress.com/category/ifi7062-ht-taristuseminar/

Saturday, November 19, 2011

9. detsember - wrapp up

Kursuse lõpetamine toimub 9. detsembril 14.00 Pelgulinna Gümnasiumis

Tegevusplaan:

13.50-14.10
Ole kohal õigel ajal, soovitavalt veidi enne.
Igaüks laeb oma esitluse või mille iganes arvutisse

Kasutame standardit TeachMeet
  • igaüks esitab teist oma iseseisva töö ülevaate teistele - 2 minutit

Soovitan tutvuda formaadiga TeachMeet http://en.wikipedia.org/wiki/TeachMeet

  • küsimuste ring - iga ühele esitatakse 2 küsimust tema esitatud asja kohta - küsimusi esitate teie, seega ole valmis iga esineja kohta vähemalt üks küsimus küsima.
  • ja õpetaja Birgy tagasisidestab kodused tööd: reflekteeringud blogides - 1 minut
Iseseisev töö: Igal üliõpilasel tuleb kursuse käigus koostada ning kursuse lõpus esitada mahukas arvestuslik iseseisev töö (35 tundi). Iseseisev töö koosneb ühe või mitme taristu kasutusdisainist: ressursi kirjeldus; kasutusvaldkonna kirjeldus; tugimaterjalid, juhendid õpetajale; tööplaani moodul; tunni plaanid; tagasiside; analüüs ja soovitused.

Valmis pakett (link sellele) peaks olema kättesaadav teie blogist või olete saatnud selle B-le epostile birgy.lorenz@gmail.com

Kursuse hinded saab teada peale seda kui õpetaja Birgy on saanud teie iseseisvate töödega tutvuda, peale teie 9. detsembri tutvustust.

.........................

TeachMeet metoodika selgitus: Igaüks esitab oma projekti täpselt 2 minutit ja sellele järgneb koheselt teine inimene. Põhimõte on selles, et kui sa ei suuda 2 minutiga ära öelda oma idee ja tegevuse põhipointi, siis ei piisa selleks ka pikemast ajast. Samamoodi kui seda metoodikat kasutatakse konverentsidel, siis saavad paljud sõna, kes muidu ei saaks ja hiljem saad ise valida, kellega minna tutvuma ja lisa küsima.

Konverentside puhul on oluline ka tähele panna seda, et tihti on teemad ebahuvitavad, seega siis oled raisanud ainult 2 minutit, mitte pidanud sama asja kuulama 20 minutit.

See metoodika on maailmas suhteliselt uus, kuid tasub läbikogeda, sest läbi selle on teil endil võimalik panna esinema õpilased ja koleegid, kes muidu sõna ei julgeks võtta. Samamoodi tekitab see hiljem huvitavaid arutelusid, sest tahad teiste kohta enam teada saada (hammas on verel).

Väljakutse on muidugi selles, et kuidas sa limiteerid ennast kahele minutile:)

..........................

18. nov Lilleküla Gümnaasiumi külastus

Tutvusime moodsa ja vahva Lilleküle Gümnaasiumiga, meid võttis vastu Meeri Sild.

http://www.lillekyla.edu.ee/

Esitluse leiab siit - kliki siia

Saime teada kooli õppekorraldusest, võimalustest ja mõtteviisist omamoodi asju korraldada ja selles ka edukad olla.

Tutvusime koolimaja ja ruumidega nt: arvutiklass, serveriruum koos mobiilse arvutiklassiga ja palju muud. Püüdsime kinni ka infojuhi Imre Antoni, kes pajatas kui huvitav töö on olla koolis infojuht ja milliseid väljakutseid see endas peidab.

Mõned märksõnad:
  • süstematiseeritud ja läbiräägitud tegevus, õpetajate vaheline koostöö, toetus
  • oskus unistada ja unistusi ellu viia
  • õpilaste usaldamine nt kooli tehnika kasutusse ja vastutuse jagamine (meediakursused, kooli stendi ja ürituste haldamine, uurimistööd läbi Vernieri seadmete)
  • uuenduslikud projektid ipad kehalise kasvatuse abivahendina, õpilaste poolt ettevalmistatud GPS rada kõikidele huvilistele

Kodune töö, reflekteering: anna lühiülevaade, milline seminar, loeng on sind sinu töös kõige enam innustanud või mõjutanud. Tähtaeg 6. detsember

Friday, October 28, 2011

28. oktoober Infotehnoloogia Kolledž

Meid võttis vastu alati särav Marko Puusaar.

Tutvusime IKT maja ja toimimisega – Echo360, digitahvli eBean, Cisco klass.

Digitahvel 50 euri eest: http://tallinnit.blogspot.com/2009/09/digitahvel-800-krooni-eest.html

Robotiklubi http://www.robotex.ee/

Jalgpall



Sokikorjaja



Nöörist üles



Vaata ka videoid: http://www.robotex.ee/videod

.......................

Kodune töö: tähtaeg 16. november - anna lühiülevaade, milline tuleb sinu tehtav iseseisev töö.

a. probleem või teema, millele üritad lahenduse leida, luua

b. sihtgrupp

c. ideekavandi kirjeldus - kuidas probleemi lahendada kavatsed

Vihje: Igal üliõpilasel tuleb kursuse lõpus esitada mahukas arvestuslik iseseisev töö (35 tundi), mis koosneb ühe või mitme taristu kasutamisdisainist (kompaktne moodul) oma töökohale või tulevasele töökohale (nt. koolis).

Kasutada võib tööd, mis on sul praegu tegemisel/lahendamisel või millega tegelemist alustasid sügisel ja loodad valmis jõuda detsembriks.

Taristudisain võib olla kompleksne õpimoodul või materjal mõne vidina kasutamiseks, veebilehestik, videoteek, pildikogu ja kirjeldused vms mingi probleemi leevendamiseks. Sihtrühm võib olla kolleegid, oma pere, tutvusringkond. Ma ei taha teie loomingule seada piire, kuid tehke midagi, millest teil on oma päriselus või töös kasu - mida oled alati tahtnud ära teha, aga ei ole leidnud seda õiget aega või motivatsiooni.

Ps! Ära ürita lahendada kõiki maailma probleeme või püüda lahendada selle asjaga kõiki probleeme tööl ehk "koostada ulatuslik ülevaade kõigest ja kõigist" - vali väiksem ala, siis jõuad kindlasti ka tehtud.

9. detsembril toimub iseseisva töö tutvustamine, igal ühel on aega 8 minutit.
Publikumi ülesanne: igaühel tuleb vähemalt 2 tööd kommenteerida tuua välja plussid ja veelkord plussid, kuid ka edasiarenemise võimalused.

Friday, October 14, 2011

14. oktoober Tallinna Reaalkool


Meid vastu võttis alati rõõmus ja tegus Tiia Niggulis, kes on olnud Reaalkooli meeskonna liige viimased 4 aastat.

Esimese asjana saime katsuda oma käega algkoolis kasutusel olevaid iPade.
Teemakohase ETV video leiad siit: http://etv.err.ee/index.php?05593527&video=1535

Peamajas tutvusime hiljem erinevate võimalustega õppetöö korraldamiseks (saal, auditoorim, arvutiseeritud keeleklass, arvutiklass). Läbi kooli infosüsteemi kirjelduste võeti läbi kooli IT alane toimimine.

Mõned märksõnad:
Koolivälised teenused: Exchange server (Netgroup), EKIS, EHIS, Ekool
Tööjaotus IT-juht/Haridustehnoloog, IT administraator, Tugiisik.
Kooli sisesesd teenused: Moodle, ilmajaam, infostendid, õpilasveebid, VARU-veeb, failiserverid, pildi- ja videoteegid.
Koostöö Tiigrihüpe SA. Erinevad innovaatilised projektid läbi aegade, BETT haridustehnoloogiamessi külastus Inglismaal.
http://www.bettshow.com/bett/website/Default.aspx?refer=1


Info ja ressursid leitavad kooliveebist: http://www.real.edu.ee/

Kodune töö:
1. Koostada oma kooli/töökoha (osakonna) infostruktuuri plaan ja toimimine
2. Ülevaade, mõtted olemasoleva taristu otstarbekast kasutusest ja edasised plaanid/unistused

Lisaülesanne 3. Mõtted Reaalkoolis tutvustatud kohta, ideed edasiseks arenguks
Vt ka seda: http://www.real.edu.ee/index.php/koolikorraldus

Friday, September 30, 2011

30. september Tallinna Ülikool

Täna võtsid meid vastu tegusad Tallinna Ülikooli töötajad Elo, Krista ja Kristjan.

Slaidid tulevad siia varsti:

Slaidid 1 - Kristjan

Slaidid 2 - Erkki

Slaidid 3 - Elo


Muu info E-õppe keskusest: http://www.tlu.ee/?CatID=2555&LangID=1

Kodutöö:

Kuidas HT käitub?
Kuidas motiveerida kolleege, kuidas tuua nad koolituse juurde?
Milline on meie pakutav portfolio, millised on meie või kooli valikud e-keskkondade osas?
Kes teeb otsuse - kõike ju ei jõua...
Mis on õnnestunud keskkondade valikul ja koolitustes ja mis ei ole?
Kuidas oma tööd analüüsida, kui palju analüüsida ja kas üldse?

Lisaülesanne: näpunäiteid tegev HT-lt kuidas jõuda koolijuhini - nippe ja trikke

Siin on tore pilt, mida näitas Martin Ripley Hariduspeegel 2011
Siin on ka jaosmaterjalid: http://www.ekk.edu.ee/120288